Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 43% Strašně moc Strašně moc 32% Nemnoho Nemnoho 13% Vůbec Vůbec 12%

Změkčení, změkčovací filtry / úprava vody AQUACALK

Řadit podle 
Výrobce 

Zařízení na úpravu vody AQUACALK AQ 250 Vhodné pro

cena: 8 240 KčZařízení na úpravu vody AQUACALK AQ 500 Svým

cena: 14 650 KčZařízení na úpravu vody AQUACALK AQ 1000 Výkon

cena: 22 240 Kč


 


 

Pokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.Zařízení na úpravu vody AQUACALK

Zařízení AQUACALK upraví vodu tak, že při aplikaci zařízení na vodách se střední, vysokou a velmi vysokou tvrdostí vody zajistí optimální vlastnosti vody z hlediska zamezení usazování vodního kamene v rozvodech, na topných tělesech a pevných površích.

Výsledkem je snížená potřeba údržby zařízení přicházejících do styku s vodou a prodloužení jejich životnosti.

 

AQUACALK – princip funkce

Jedná se o zařízení na úpravu vody na fyzikálním principu. Toto zařízení obsahuje aktivní médium DESCAL, které svými katalytickými účinky zamezí vzniku nových úsad vodního kamene a napomáhá k odstranění starých úsad vodního/kotelního kamene z rozvodů, tepelných výměníků i z pevných povrchů a dále chrání tento systém před dalším usazováním.

Používání zařízení AQUACALK nevyžaduje žádné provozní výdaje. Protože se jedná o čistě katalytický proces, není za provozu žádné praní ani žádná přídavná chemie pro regeneraci (tím také nevzniká žádná odpadní voda). Náklady na instalaci zařízení AQUACALK jsou nižší, než u konvenčních změkčovacích stanic. Přechodová tvrdost (část tvrdosti vody, která může být oddělena jako vápenatohořečnaté  uhličitany) je transformována do nerozpustných tepelně odolných mikrokrystalků.

Médium DESCAL má povrch tvořený krystalizačními mikroploškami, které umožňují růst krystalů nerozpustných vápenatohořečnatých sloučenin. Když krystal dosáhne velikosti několika mikrometrů, oddělí se z plošky a je unášen proudící vodou. Tyto krystaly jsou odolné proti teplu (do 100 °C) a nemají tendenci se usazovat v rozvodech (trubkách), na tepelných výměnících (topné spirály), ani na površích pevných látek (vodovodní baterie, dlaždičky). Při požití takto upravené vody se  krystaly z nerozpustné formy uvolní v lidském žaludku díky žaludečním kyselinám.

Nedávný vývoj technologie označené jako katalyticky ,,řízená tvorba krystalů" vyústil v zavedení první skutečně účinné metody prevence úsad vodního kamene bez potřeby chemických činidel. Tato metoda přeměňuje rozpuštěné minerály způsobující tvrdost vody na neškodné mikroskopické krystaly, bez schopnosti tvořit úsady vodního kamene.

Ověřování účinnosti této technologie nezávislou laboratoří German Technical and Scientific Association for Gas and Water dle mezinárodní metodiky (DVGW W512) pro testování prevence tvorby úsad prokázalo 99,6% účinnost. Technologie se osvědčuje již přes 6 let úspěšného používání v domácnostech i v průmyslových podnicích.


Zařízení AQUACALK a aktivní medium DESCAL byly testovány Státním zdravotním ústavem pro styk s pitnou vodou a bylo vydáno rozhodnutí pod č.j. CHŽP: 93/08 EX 080256, že zařízení splňuje požadavky na výrobky přicházející do trvalého styku s pitnou vodou.


 

Typické situace, kdy je vhodné aplikovat systém AQUACALK

  • omezený prostor pro montáž úpravny vody nebo nepřístupnost hlavního přívodu vody v objektu (často jediné místo pro montáž úpravny vody je prostor nad vrtem, vodoměrná šachta apod.)
  • v místě instalace úpravny vody nelze realizovat odpad vody (odpad prací vody u klasických technologií změkčování)
  • nedostupnost el. napájení v místě montáže úpravny vody
  • při použití technologie iontové výměny by nárůst obsahu sodíku (Na) v upravené vodě překročil limit pro pitnou vodu
  • je nežádoucí jakkoli ovlivnit chemické složení upravené vody
  • nevadí, že obsah solí (vápníku, hořčíku) se úpravou nemění
  • tam, kde by odpadní vody při aplikaci např. technologie iontové výměny mohly negativně ovlivnit následné biologické procesy

Tam, kde je požadavek na faktické odstranění vápenných a hořečnatých solí z upravované vody, nelze aplikovat systém AQUACALK ani jiné zařízení pracující na obdobné technologii

Zařízení AQUACALK je sestaveno z kvalitních materiálů vyhovujících hygienickým požadavkům. Každé zařízení je ve výrobě testováno na provozní tlak.

Podrobnější informace o principu funkce zařízení AQUACALK spolu s praktickými zkušenostmi uživatelů lze nalézt v dokumentu Aquacalk_souhrnne_informace.pdf.

Informace o instalaci a provozu zařízení jsou uvedeny v dokumentu AQUACALK_AQ_250_500_1000_Navod_instalace.pdf.