Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

řada FLECK

V této sekci nebylo nalezeno žádné zboží.


 


 

Pokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.Společné informace o změkčovacích filtrech řady FLECK

Změkčovací filtry řady FLECK jsou v naší nabídce zastoupeny modely jednak v kabinetovém provedení (kompaktní tvar, hodící se i pro zabudování do interiéru bytů, RD) a dále pak v provedení se samostatnou rozpouštěcí nádobou (solankou).

Filtr za provozu je nenáročný na obsluhu. Jediným pravidelným úkonem je kontrola a doplňování zásoby regeneračního materiálu (tabletované soli) v rozpouštěcí nádobě filtru (solance). U kabinetového provedení je solanka tvořena meziprostorem v pouzdru (kabinetu) filtru. Pro regeneraci je nutné používat výhradně čistou tabletovou sůl určenou k regeneraci úpraven vod.

Jedná se o plně automatické změkčovací filtry s objemovým řízením (regenerace náplně filtru nastane po změkčení předvoleného objemu vody), variantně lze volit i typ s časovým řízením (provedení řídícího ventilu bez interního vodoměru). Vlastní řízení pracovních režimů filtru zajišťuje ventil s řídící elektronikou. Toto moderní řešení je podstatně spolehlivější než dříve dodávané ventily s mechanickým řízením, které již nemáme v naší standardní nabídce. Nicméně jako náhradní díl a nebo variantní řešení lze i ventily s mechanickým řízením objednat (e-mailem nebo na dotaz).

Ventil filtru a řídící jednotka jsou z produkce firmy FLECK. Řídící jednotka se vyznačuje jednoduchostí obsluhy a mnoha možnostmi nastavení pracovních parametrů filtru pro optimální pracovní režim v širokém spektru aplikací. Hlavní provozní parametry jsou uchovány v trvalé paměti.

Standardní režim práce filtru je změkčování vody s načítáním objemu upravené (změkčené) vody. Po  vyčerpání kapacity aktivní náplně (ionexu) je automatický start regeneračního cyklu. Po skončení regenerace je automatický návrat filtru do standardního pracovního režimu (změkčování).

Části úpravny vody, které přichází do styku s pitnou vodou, jsou v zemích EU certifikovány. Pro provoz v ČR je provedena samostatná certifikace pro použití na pitné účely v plném rozsahu dle vyhlášky MZ č.409/2001 Sb. Pro úpravu vody se používá výhradně katex Lewatit typ S-1467, který má rovněž v ČR certifikaci pro úpravu vody pro pitné účely.
Po úpravě vody změkčením ionexovou technologií je voda i nadále pitná, hygienicky nezávadná. Při změkčení vody, určené pro pitné účely, lze nastavit tvrdost výstupní vody a tak zachovat požadovaný obsah minerálů.

 

Hlavní důvody proč si zvolit změkčovací filtry řady FLECK:

 • kompaktní tvar a líbivý design u kabinetového provedení filtru (minimální požadavky na obestavěný prostor), hodící se pro montáž v interiéru
 • elektronické řízení provozu filtru s možností optimálního nastavení pracovního režimu pro konkrétní instalaci a provozní podmínky
 • automatická funkce ve všech režimech práce filtru
 • nízké provozní náklady
 • kvalitní náplň aktivní hmoty (ionex) se standardní životností do 15 let
 • možnost nastavení nenulové tvrdosti výstupní (změkčené) vody (pitná voda)

 

Z následujících obrázkům je zřejmá konstrukce filtrů této řady

 

Montážní podmínky

místo instalace

 • 230V / 50 Hz v dosahu do cca 1m
 • možnost výstupu odpadní vody z filtru (volný výstup na kanál)
 • rovná, zpevněná plocha, bez, sálavého tepla, bez rizika zamrznutí zařízení
 • pokud je ve výbavě vodárny tlaková nádoba, musí být tato zapojena do vstupní části filtru, aby byla zajištěna tlaková voda pro filtr i v režimu regenerace

doporučené příslušenství

 • montážní blok s obtokem a vzorkovacím ventilem
 • zpětná klapka na výstupu filtru, případně i na vstupu surové vody (proti zpětnému sání vody z filtru)

 

Jednotlivé modely řady  FLECK se liší rozměry a výkonem, princip funkce je stejný.

U každého modelu je uvedena typická oblast nasazení, montážní a provozní parametry.

Instalace filtrů malých výkonů této řady je poměrně jednoduchá a lze ji zvládnout i svépomocí. Nicméně pro garantování správné montáže a provozu filtru Vám nabízíme odbornou montáž  a uvedení do provozu (tím budete mít i jistotu platnosti všech bodů záruky).

Uvedené sestavy filtrů lze doplnit dalšími produkty z našeho sortimentu, jako jsou potrubní filtry (předfiltry mechanických nečistot). V rámci dodávky úpravny vody můžeme dodat i regenerační materiál (tabletovanou sůl) pro první použití i pro následný provoz.


Pokud v nabízené řadě nenajdete filtr odpovídající Vašim požadavkům, neváhejte se s námi spojit. Určitě společně najdeme vhodné řešení.