Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

O nás » Naše aktivity, reference » Ošetření rozvodů TV » Ošetření rozvodů TV
Ošetření rozvodů TV, kotelní vody, chladících okruhů, likvidace bakterií (Legionella)

V rámci tohoto programu zajišťujeme a provádíme tyto činnosti:

- Odstranění usazenin v potrubí, potlačení následné koroze (aplikace přípravku STOPKOR I)

- Úprava chemických vlastností kotelní vody na parametry dle ČSN 07 7401, ČSN 07 7403. U kotelní vody je velmi častá úprava pouze změkčením, pro dlouhodobý spolehlivý provoz kotlů a ostatních aparátů je zpravidla nutná další úprava vody (výrobci a dodavatelé kotlů striktně požadují parametry kotelní vody dle uvedených norem, případně dle vlastních doporučení). Špatná kvalita vody je častým důvodem ztráty záruky na tepelná zařízení.

Tyto činnosti lze jako jednorázové akce často provádět za běžného provozu bez přerušení dodávky TV. Doúpravu kotelní vody provádíme přenosným dávkovacím zařízením. Součástí prací je odebrání vzorků vody a analýza na místě pro prokázání účinku provedené operace.

Následující obrázky přibližují vlastní akci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dezinfekce proti bakteriím (např. typu Legionela), houbám, řasám, virům aplikace přípravku SANOSIL SUPER 25. Zajistíme provedení rozboru vody na přítomnost bakterií Legionella a následně navrhneme řešení pro konkrétní případ. Dle konkrétní situace se může jednat o jednorázové ošetření vody nebo o trvalé řešení. V současné době uvedený desinfekční přípravek často aplikujeme v nemocničních zařízeních, v domech s pečovatelskou službou a všude tam, kde jsou problémy s bakteriemi ve vodě.

Při jednorázovém ošetření daného vodního okruhu poskytneme zákazníkovi dávkovací soubor, který umožňuje rozvrhnout dávkování v závislosti na denní době. Tak jsou zohledněny špičkové odběry vody bez nutnosti instalace vodoměru (pokud je k dispozici vodoměr s výstupním signálem, lze ho samozřejmě využít). Okruh vody je ošetřen prvotní zvýšenou dávkou dezinfekčního prostředku a dále je udržovaná standardní dávka až do spotřebování zásoby dezinfekčního prostředku. V dohodnutou dobu během ustáleného režimu je pak možno odebrat vzorek vody pro prokázání účinnosti zásahu.

Jak může vypadat aparatura pro jednorázové ošetření je zřejmé z následujících obrázků.


Trvalé řešení problému s bakteriemi v okruhu TV lze řešit instalací dávkovacího pracoviště pro proporcionální dávkování dezinfekčního prostředku (SANOSIL SUPER 25) v závislosti na okamžitém odběru vody. To je docíleno řízením dávky signálem z vodoměru. Místo vstupu dezinfekčního prostředku do upravované vody (přes injekční ventil) se obvykle volí v místě před ohřevem vody na TV nebo na vstupu vody do objektu.

Sestava a provedení dávkovacího pracoviště jsou závislé na podmínkách provozu a rozlehlosti systému TV. Možná řešení jsou patrná z následujících obrázků.