Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

Úvod »Dávkování chemikálií » dávkovací čerpadla IWAKI

dávkovací čerpadla IWAKI

Řadit podle 
Výrobce 

Elektromagnetic dávkovací čerpadla IWAKI série

 Elektromagnetic dávkovací čerpadla IWAKI série

 Elektromagnetic dávkovací čerpadla IWAKI série

 Elektromagnetic dávkovací čerpadla IWAKI série

 


 


 

Pokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.

 


Čerpadla IWAKI

Produkty firmy IWAKI najdeme v různých výrobních sférách a procesech skoro ve všech průmyslových odvětvích. Jejich spolehlivost prokázaly nesčetné zkoušky, dlouhodobé provozní zkušenosti uživatelů a jejich preference.

Naše produkce odstředivých čerpadel s magnetickým pohonem obsahuje více než 10 různých konstrukcí a 100 různých modelů. Od kompaktních konstrukcí pro různé technologické celky až po komplexní průmyslové procesy. Většina odstředivých čerpadel IWAKI je vybavena „Iwaki mechanickou ochranou“ proti běhu na sucho.

Dávkovací čerpadla IWAKI jsou způsobilá pro dopravu mnoha druhů chemických látek. Tato čerpadla se vyznačují velkou spolehlivostí, odolností, dlouhou životností a jsou absolutně nenáročná na údržbu. Na vývoji stávajících i dalších typů firma IWAKI neustále pracuje a vyvíjí nové modely. Cílem snažení je vždy přijatelná cena, výkon, kvalita, jednoduchost obsluhy a flexibilita.

Zubová čerpadla pracují bezpulzačně (plynulá dodávka tlakové kapaliny) a mají široké možnosti nasazení. Také u těchto konstrukčních typů čerpadel nabízíme širokou škálu od kompaktních až po nejsložitější procesní a přístrojové typy.

Specialitou jsou bezucpávková čerpadla s magnetickým pohonem. Aplikace těchto čerpadel je od čisté vody až po medicínské techniky nebo speciální použití pro komplikované procesní úkoly.

Specialitou firmy IWAKI jsou čerpadla pro polovodičový průmysl. IWAKI je tradičním dodavatelem těchto čerpadel pro výrobu „Chips“, která jsou vyvinutá speciálně pro tento účel. Čerpadla jsou poháněná pneumaticky, jsou zhotovená z vysoce čistých umělých hmot a mají nejlepší preference při výrobě polovodičů.

 

IWAKI - elektromagnetická dávkovací čerpadla

Elektromagnetická čerpadla jsou nejrozšířenějším druhem čerpadel využívaných k dávkování kapalin. Mezi jejich hlavní výhodu patří jednoduchá konstrukce a schopnost regulace výkonu v rozsahu až 1:1000, kterou lze docílit plynulou změnou frekvence čerpadla (resp. pracovní membrány) či změnou  výšky zdvihu membrány.

Tyto čerpadla jsou standardně určena pro dávkování nízkoviskozních kapalin s různou chemickou agresivitou. Podle typu kapaliny, koncentrace a teploty se volí materiál, který je ve styku s dávkovanou kapalinou. Nejvíce používaný materiál je PVC, které je odolné běžně používaným kyselinám a zásadám i chlornanu sodnému.

Důležitým konstrukčním prvkem čerpadla je robustní membrána, která musí bezpečně oddělovat čerpací část od magnetu tak, aby ani při maximálním pracovním tlaku nedošlo k průniku kapaliny do vnitřního prostoru čerpadla a k poškození magnetu či řídící elektroniky.

Při návrhu čerpadla se nesmí zapomenout na to, že čerpadlo je tzv. objemové (při každém zdvihu membrány je transportován určitý objem kapaliny) a proto dodávka kapaliny není zcela plynulá, ale  pulzující. Čerpadla tohoto typu jsou samonasávací, sací výška je dána frekvencí čerpadla a viskozitou kapaliny (při vyšší viskozitě se zvyšují tlakové ztráty v sacím potrubí).

Doporučené příslušenství k čerpadlům zahrnuje sací koš se zpětnou klapkou, který zabraňuje zanesení kuličkových ventilků čerpadla a jeho zavzdušnění při výměně zásobní nádrže, hladinový spínač a hlavně vstřikovací (injekční) ventil se zpětnou klapkou, který zajišťuje minimální protitlak na výstupu čerpadla a tím umožňuje přesnější dávkování.