Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

Úvod »Dezinfekce vody, UV lampy » UV lampy série Sterilight

UV lampy série Sterilight

Řadit podle 
Výrobce 

Vhodná pro instalaci na vstupu pro menší byt,

cena: 5 720 KčTato UV lampa může být použita např. pro

cena: 9 220 KčSvým výkonem tato UV lampa vyhoví pro dezinfekci

cena: 12 450 KčTato UV lampa může být použita pro dezinfekci vody

cena: 15 950 KčTato UV lampa může být použita pro dezinfekci vody

cena: 21 800 KčTato UV lampa může být použita pro dezinfekci vody

cena: 26 800 KčPokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.

 


UV lampy série Sterilight SQ a Viqua, všeobecný popis

UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí ultrafialového záření.

Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

UV záření o vlnové délce 254 nm poškozuje jich strukturu molekuly DNA a tak jim znemožňuje se  rozmnožovat. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty.

UV lampa je zasunuta do trubky z křemenného skla a celek je upevněn v kovovém reaktoru (materiál nerez), který zabraňuje úniku ultrafialového záření. Tak je zařízení za provozu bezpečné a neškodné pro své okolí. Jedná se o ekologický, snadný, levný a moderní způsob dezinfekce. Životnost UV lampy je 1 rok při nepřetržitém provozu. Na konec životnosti je obsluha upozorněna akustickým signálem.

 

Spolehlivost v provozu

Kromě vlastního reaktoru je dalším dílem sestavy napájecí zdroj a s řídící elektronikou. Modul elektroniky je vybaven displejem, ne kterém je zobrazena aktuální životnost UV lampy (počet dní do jeho výměny). Tak má obsluha kdykoliv přehled o stavu zařízení. Na konci doby garantovaného výkonu UV lampy (konec životnosti) je obsluha upozorněna akustickým signálem  na nutnost výměny zářivky (UV lampy). Signalizován je i případný poruchový stavu zařízení.

Tím je zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz, neboť například jediná kolonie bakterií Escherichia Coli stačí ke vzniku nemoci.

UV lampa se montuje na "vstup" vody do domu nebo bytu (pokud je součástí úpravny vody, montuje se vždy za vlastní úpravnu, jako poslední stupeň úpravy vody). Tím je zaručena desinfekce vody v celém objektu. Účinnost likvidace bakterií je 99,9%.

 

Požadavky na vstupní vodu

Kvalita vstupní vody je velmi důležitá pro optimální funkčnost UV lampy. Pro zajištění dlouhodobého a spolehlivého fungování doporučujeme následující obsah látek ve vodě:

  • železo                          < 0,3 mg/l
  • tvrdost                         < 120 mg/l  (1,2 mmol/l, 6,7 dH), jinak nutno vodu změkčit
  • zákal                            < 1 ZF(n)
  • mangan                        < 0,05 mg/l
  • tanin                            < 0,1 mg/l
  • prostupnost UV           > 75%

 

UV lampy Sterilight, resp. Viqua jsou zárukou absolutní jistoty a spolehlivosti provozu, vyplývající z celosvětové zkušenosti v oblasti dezinfekce vody za posledních 90 let.

Jednotlivé modely UV lamp se liší maximálním průtokem, tj. průtokem, při němž ještě mohou zajistit intenzitu ozařování vody 40 mJ/cm2, vyžadovanou normou pro pitnou vodu.

 

Výrobce: Trojan Technologies (Kanada)