Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

Úvod »Potrubní filtry » filtrační vložky AQUA, Pentair

filtrační vložky AQUA, Pentair

Řadit podle 
Výrobce 

Filtrační vložka AQUA série RLA ¾" – 1", 10"

cena: 180 KčFiltrační vložka AQUA série RLA 1 ¼" – 1

cena: 190 KčFiltrační vložka AQUA série P. Určeno pro filtry

cena: 60 KčFiltrační vložka AQUA série P. Určeno pro filtry

cena: 60 KčFiltrační vložka Pentair série P. Určeno např.

cena: 125 KčFiltrační vložka AQUA série P. Určeno pro filtry

cena: 125 KčFiltrační vložka AQUA BIG série P. Určeno pro

cena: 260 KčFiltrační vložka AQUA BIG série P. Určeno pro

cena: 275 KčFiltrační vložka AQUA BIG série SWP vinutá.

cena: 435 KčFiltrační vložka AQUA BIG série DGD7525. Určeno

cena: 480 KčUhlíková filtrační vložka AQUA série GAC Určeno

cena: 190 KčUhlíková filtrační vložka AQUA série GAC Určeno

cena: 590 KčUhlíková filtrační vložka AQUA série GAC - BIG

cena: 710 KčUhlíková filtrační vložka AQUA série GAC - BIG

cena: 1 490 KčKorpus prázdný 2,5 x 9 3/4" Plastové pouzdro o

cena: 117 KčKorpus prázdný 2,5 x 20" Plastové pouzdro o

cena: 249 Kč 

Pokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.

 


Vložky do potrubních  filtrů firmy AQUA, Pentair

Výrobce: AQUA (Itálie), pentair (USA

 

Vložky pro zachycení mechanických nečistot

Vložky série FR-N, FR-E a AQUA PRO, Pentair P

  • pro filtry model 11SL, 12SL, 21SL a 22SL
  • pro filtry model BIG 11AB, 12AB, 21AB a 22AB

 

Filtrační vložka AQUA série FR-N

Jedná se o velmi kvalitní vložku obsahující vnitřní pevné jádro. U vložek AQUA FR-N se hustota vláken zvyšuje od vnějšího povrchu vložky k vnitřnímu. Tím je zajištěná postupná filtrace a to postupně od větších k menším částicím. Díky tomu se zlepšuje kvalita procesu úpravy vody a samotná vložka má delší životnost v porovnání s vložkami, které mají stejnorodou strukturu.

Vložky FR-N můžeme doporučit pro běžnou filtraci vody, ale i tam kde jsou požadavky filtrace vyšší kvality.

 

Filtrační vložka AQUA série FR-E

Standardní filtrační vložka pro víceúčelové použití. Vložky se vyrábí z pevného polypropylenu a mají stejnorodou strukturu.

 

Filtrační vložka AQUA série AQUA PRO

Filtrační vložky série AQUA PRO jsou určeny k odstranění mechanických nečistot z vody s větším než normálním znečištěním. Speciální lístková konstrukce vložky umožňuje zvětšit filtrační plochu. Například vložka AQUA PRO BIG 10“ (pro filtry série AQUA BIG) má velikost filtrační plochy až 1,5 m2 . Vložku AQUA PRO lze několikrát renovovat odstraněním nánosu usazenin z povrchu vložky (proplach, osprchování vložky). Doporučujeme tento proces renovace provést max. 3 krát). Narozdíl od obyčejných vložek lístkové konstrukce vložky AQUA PRO se vyrábí ze 100% netkaného polypropylenu z důvodů zabránění růstu bakterií.

 

Filtrační vložka AQUA série RLA a RLA BIG

Jedná se o filtrační vložky pro zachycení mechanických nečistot do rozměru pevných částic 80 mikronů. Vložky série RLA a RLA BIG umožňují proplach za účelem opakovaného použití.

Doporučený počet opakování proplachu vložky je 3-5 krát.

 

 

Uhlíkové vložky – náplň na bázi aktivovaného uhlíku

Uhlíkové vložky Série CA-POST20, GAC-40CC, CTO-E a GAC/P-40CC

  • pro filtry model 11SL, 12SL, 21SL a 22SL
  • pro filtry model BIG 11AB, 12AB, 21AB a 22AB

Uhlíkové filtry se používají pro odstranění chloru a jeho sloučenin, nepříjemných zápachů a chutí, různých škodlivých organických látek, zákalu a barvy z vody. Uhlík je nejlepší přírodní pohlcovač velmi širokého spektra organických a anorganických nečistot.

Obecně lze doporučit zařazení uhlíkového filtru jako koncový stupeň každé místní úpravny vody. Uhlíkové filtry se také velmi často používají ke zlepšení organoleptických (chuťových) vlastností vody po vícestupňové úpravě vody (např. po chlorování vody v systémech na odželeznění) a všude tam, kde voda má nepříjemnou chuť nebo zapáchá.

Vzhledem ke své velmi příznivé ceně a širokému spektru filtrovaných nečistot, je uhlíkový filtr jeden z nejúčinnějších filtrů na dočištění vody.

 

Filtrační uhlíkové vložky AQUA série CA-POST20

Základní uhlíková vložka z granulovaného aktivovaného uhlíku pro víceúčelové použití. Přednostně je tato vložka určena k odstranění chloru, nepříjemné chuti a zápachu vody. Mechanický postfiltr, zabudovaný do vložky, dodatečně odstraňuje z vody mechanické částice (včetně případných úlomků uhlíku) větší než 20 mikronů. Voda prochází celou délkou vložky pro dosažení maximálního stupně vyčištění filtrované vody.

 

Filtrační uhlíkové vložky AQUA série GAC-40CC

Uhlíková vložka z granulovaného aktivovaného uhlíku ze skořápek kokosu (GAC – granulovaný aktivovaný uhlík). Vložka je určená k odstranění chloru, nepříjemné chuti a zápachu vody. Kapacita a filtrační schopnosti vložky jsou větší než u vložky z aktivovaného uhlíku. Mechanický postfiltr, zabudovaný do vložky, dodatečně odstraňuje z vody mechanické částice větší než 40 mikronů. Voda prochází celou délkou vložky pro dosažení maximálního stupně vyčištění filtrované vody. Filtrační vložky tohoto typu se  používají zpravidla v systémech Reverzní Osmózy nebo Nanofiltrace.

 

Filtrační uhlíkové vložky AQUA série CTO-E

Jedná se o vložky z kvalitního lisovaného aktivovaného uhlíku ze skořápek kokosu. Tyto vložky jsou určeny a doporučeny pro široké spektrum použití v úpravnách vody pro rodinné domy, byty a pro dočištění městské nebo studniční vody. Jsou ideálním řešením z pohledu poměru kvalita/cena. Tyto vložky se také  mohou používat pro předčištění vody v systémech RO.

 

Filtrační uhlíkové vložky AQUA série GAC/P-40CC

Filtrační vložky série GAC/P-40CC jsou určeny k odstranění chloru, nepříjemné chuti a zápachu vody.
Kromě uhlíkové náplně obsahují krystaly polyfosfátů, které pomáhají zpomalit korozi potrubí a zabraňují vzniku vodního kamene. Krystaly polyfosfátů nezměkčují vodu, ale zabraňují vzniku vodního kamene. Tento efekt je časové omezen (účinek trvá zpravidla několik hodin). Tuto filtrační vložku doporučuje použít na úpravu tvrdé vody v místě kde není možné nebo vhodné instalovat klasický změkčovací filtr.
Díky vestavěnému předfiltru je tato vložka schopna odstranit také mechanické nečistoty větší než 20 mikronů.

Materiálové zkratky:

PP      Polypropylen
PVC    Polyvinyl chlorid
NBR    Nitrile bunarubber
PES     Polyester
PST     Polystyren
PA       Nylon
SS       Stainless steel (nerez)
GAC    granulovaný aktivní uhlík

 

Korpus prázdný

Jedná se o pouzdro, stejných rozměrů, jako jsou výměnné vložky do filtru. Pouzdro je rozebíratelné a je dodáváno prázdné. Lze ho naplnit libovolnou filtrační hmotou. U instalací pro malé odběry tak může potrubní filtr sloužit jak náhrada změkčovacího filtru, filtru na úpravu pH vody a pod.