Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

Úvod »Odstranění železa, manganu » řada filtrů OPTIMO

řada filtrů OPTIMO

Řadit podle 
Výrobce 

Odželezňovací filtry OPTIMO 100-140 Odželezňovací

cena: 11 840 KčPrůmyslové odželezňovací filtry OPTIMO 160-300

cena: 40 450 Kč


 


 

Pokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.

 


Společné informace o filtrech na odstranění železa řady OPTIMO

Filtry na odstranění železa řady OPTIMO jsou v naší nabídce zastoupeny jednak modely 100 až 140 menších výkonů a dále pak modely 160 až 360 pro větší výkony, které jsou určeny pro průmyslové aplikace.

Jedná se o plně automatické filtry, sestávající z tlakové nádoby (láhve), naplněné aktivní hmotou a z ventilové hlavy s řídící jednotkou. Sestava ventilové hlavy a řídící jednotky je z produkce firmy General Electric Osmonics Autotrol (USA).

Modely 100 – 140 jsou vybaveny jednotkou LOGIX typ 273/740, modely 160 – 360 pak jednotkou MAGNUM LOGIX 742.

Tyto jednotky se vyznačují jednoduchostí obsluhy a mnoha možnostmi nastavení pracovních parametrů filtru pro optimální pracovní režim v širokém spektru aplikací. Hlavní provozní parametry jsou uchovány v trvalé paměti, průběžné parametry (aktuální čas apod.) jsou při výpadku el. napájení uchovány v krátkodobé paměti (cca 12 hodin).

Odželezňovací filtry mají časové řízení startu proplachu. Řídící jednotka umožňuje nastavení počtu dnů mezi proplachy nebo pravidelný proplach filtru v týdenním režimu (vždy konkrétní den v týdnu, např. každé úterý), v závislosti na složení vstupní vody a intenzitě odběru vody.Důležitým parametrem je průtok vody při proplachu filtru. Při nízkém průtoku vody dochází k nedostatečnému proplachu filtru a tento postupem času ztrácí účinnost. Pak postupně klesá jmenovitý průtok filtrem a snižuje se kvalita výstupní vody.

Aktivní (filtrační) hmota v těchto filtrech má označení Pyrolusite. Tento filtrační materiál spolehlivě pracuje v širokém rozmezí hodnot pH vody (6,5 – 8,6) při CHSK(Mn) do 2,5 mg/l a je schopen odstranit Fe až do koncentrace 10 mg/l a Mn do 2 mg/l. Hmota Pyrolusite nevyžaduje při provozu regeneraci, proces oxidace/aktivace hmoty je průběžně prováděn dávkováním činidla na vstupu filtru.

Nedílnou součástí sestavy filtru je dávkovací čerpadlo, které v závislosti na odběru upravené vody do vstupního potrubí filtru dávkuje okysličovadlo (chlornan -  NaClO nebo SAVO Original). Dávkovací čerpadlo je nejčastěji řízeno vodoměrem, zabudovaným do výstupní trasy filtru. Při malém obsahu Fe a Mn ve vstupní vodě je možné i řešení, kdy je dávkování spouštěno spolu s čerpadlem ve vrtu.

Jako vedlejší účinek tohoto způsobu oxidace je dezinfekce vody a likvidace náhodného bakteriologického znečištění vody. Při intenzivnější kontaminaci vody bakteriemi je samozřejmě nutno řešit tento problém odpovídajícím způsobem.

Jednotlivé filtry řady OPTIMO jsou v nabídce oceněny včetně náplně. Dávkovací čerpadlo s případným příslušenstvím a vodoměrem je pak nutno objednat zvlášť podle typu a výkonu filtru.

V rámci kompletace sestavy pro odželeznění máme v nabídce i dávkovací čerpadla, vhodná pro předpokládané výkony jednotlivých filtrů. Lze dodat i vodoměr pro řízení dávkování. Další možností je dodat filtr a dávkovací čerpadlo v jednom montážním celku, který urychlí vlastní instalaci a minimalizuje prostorové nároky celé sestavy (viz níže uvedené ukázky montáží).

 

Hlavní důvody proč si zvolit filtry řady OPTIMO:

 • kompaktní provedení celé sestavy filtru s minimálními požadavky na obestavěný prostor
 • elektronické řízení provozu filtru s možností optimálního nastavení pracovního režimu pro konkrétní instalaci a provozní podmínky
 • automatická funkce ve všech režimech práce filtru
 • v kombinaci s hmotou DMI65 široký rozsah pH vody (6,5 – 8,6), CHSK(Mn) do 2,5 mg/l
 • životnost náplně filtru až 10 let
 • schopnost odstranit Fe až do 10 mg/l, Mn do 2 mg/l
 • žádná další chemie na regeneraci náplně filtru
 • dezinfekce vody jak vedlejší účinek technologie
 • odběr vody je možný i v době praní filtru

 

Následující obrázky přibližují možná provedení sestavy filtru na konkrétních aplikacích:

 

Montážní podmínky pro filtry na odstranění železa

místo instalace

 • 230V / 50 Hz v dosahu do cca 1m
 • rovná, zpevněná plocha, bez, sálavého tepla, bez rizika zamrznutí zařízení
 • pokud je ve výbavě vodárny tlaková nádoba, musí být tato zapojena do vstupní části filtru, aby byla zajištěna tlaková voda pro filtr i v režimu praní/proplachu náplně filtru

standardní příslušenství sestavy filtru (pokud již není dostupné v místě instalace)

 • dávkovací čerpadlo (komplet)
 • vodoměr pro řízení dávky

doporučené příslušenství

 • zpětná klapka na výstupu filtru, případně i na vstupu surové vody (proti zpětnému sání vody z filtru)

Za provozu jsou filtry nenáročné na obsluhu, jedinou pravidelnou činností je sledovat a včas doplňovat oxidační činidlo v zásobníku dávkovacího čerpadla s občasnou kontrolou vlastního dávkování.

Odželezňovací filtry této řady se vzájemně liší pouze rozměry a jmenovitým výkonem (průtokem). Princip funkce je stejný.

Odželezňovací filtry řady OPTIMO jsou díky svému technickému řešení a širokému rozsahu výkonu ideálním řešením pro úpravu vody v domácnosti, ale také pro aplikace v průmyslu, hotelech,  restauracích, penzionech a dalších provozech, kde jsou problémy s vodou s nadměrným obsahem Fe, Mn.

Instalace filtrů této řady je relativně jednoduchá. Při instalaci, plnění, nastavení pracovních parametrů a velikosti dávky je ale důležité postupovat podle ověřeného schématu.

Pro garantování řádného provozu filtru Vám doporučujeme zadat instalaci zařízení a uvedení do provozu odborné firmě (tím budete mít i jistotu platnosti všech bodů záruky). Můžeme též zajistit provedení těchto prací sami v rámci služeb zákaznické podpory.