Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

Úvod » multifiltry OPTIM MULTI

multifiltry OPTIM MULTI

Řadit podle 
Výrobce 

multifunkční filtry OPTIM MULTI Tyto filtry díky

cena: 18 950 KčPokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.


 

Společné informace o multifunkčních filtrech řady OPTIM MULTI

Novinka v naší nabídce zařízení na úpravu vody.

Filtry řady OPTIM MULTI jsou efektivní a moderní zařízení, plněné speciální filtrační hmotou MULTI nebo MULTI - ORGANIC od německé firmy Lanxess A.G. Jedná se o multivrstvou filtrační hmotu, sestávající celkem z 5 vrstev (komponent) s garantovanou kvalitou (směs kationtového ionexu, aniontového ionexu a adsorbentů). Spolupůsobením jednotlivých komponent tato filtrační hmota umožňuje upravit vstupní vodu v těchto parametrech:

  • snížit tvrdost vody
  • snížit / odstranit obsah železa, manganu
  • snížit obsah organických látek
  • snížit obsah amonných iontů

Jedná se tedy vskutku o multifunkční zařízení.

 

Voda z vlastních zdrojů (studna, vrt) je často nevhodná k přímému použití právě z důvodů výše uvedeného znečištění.

Použitím filtrů řady OPTIM MULTI lze komplexně upravit takto znečištěnou vodu, tj. jedním zařízením docílíme stejného zlepšení kvality vody jako při aplikaci několika jednoúčelových filtračních zařízení. Tak můžeme podstatně snížit náklady jak na pořízení tak i provoz zařízení na úpravu vody.

Filtry řady OPTIM MULTI jsou zastoupeny filtrační jednotkou v kabinetovém kompaktním provedení a dále pak filtry pro větší výkony se separátní rozpouštěcí nádobou, lze je tedy použít jak pro úpravu vody pro domácnosti, tak i pro průmyslové aplikace.

 

Multifunkční filtrační náplň MULTI redukuje obsah organických látek ve vodě až na 50% (hmota MULTI – ORGANIC až do 80%) a lze jí použít na úpravu vody z vodovodního řádu, ze studny nebo  vrtu bez ohledu na formu železa obsaženého ve vodě (železitá voda, železnatá voda, rozpuštěné železo anebo organické železo).

Filtrační hmota MULTI-ORGANIC je určená pro vody, které mají vysokou koncentraci

organických látek, tj. vysoké hodnoty TOC, CHSK(Mn), huminové látky apod.

V mnoha případech lze tedy jedním přístrojem s touto náplní nahradit několik jednoúčelových aparátů.

Pro dlouhodobé zajištění kvality upravené vody a správnou funkci multifunkčních filtrů a by měly být dodrženy níže uvedené pracovní podmínky a parametry vstupní vody:

MULTI MULTI - ORGANIC
tvrdost mmol/l 1-8 1-8
Fe mg/l max. 10 max. 8
Mn mg/l max. 2 max. 2
CHSK (Mn) mg/l <=10, max. 16 max. 80
Amonné ionty mg/l max. 4 max. 4
Stoupací rychlost
Provoz m/hod. 20-25
Zpětný proplach m/hod. 13-15
Sání solanky m/hod. 3-5
Proplach m/hod. 13-15
Spotřeba vody (násobky objemu náplně) 4-6

 

Alternativně jsou filtry plněny hmotou Ecomix A.

Přednostně by se měly multifunkční filtry použít v případech, kdy se jedná hlavně o snížení tvrdosti vody  a obsah železe a manganu je mírně zvýšen.

Při podstatně vyšších koncentracích Fe a Mn doporučujeme aplikovat odpovídající technologii úpravy vody a speciální filtrační hmoty.