Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Kontakty

Waterfilter s.r.o.
ing. Stanislav Vacík
Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10
tel: +420 725 527 439
info@harsoft.cz

Novinky

arr3Listovní a balíkové zásilky, odběr zbožíTyto prosíme zasílejte na adresu Waterfilter s.r.o., Za Zastávkou 373, 10900 Praha 10. Zde lze také...

Nejprodávanější

Anketa

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc Velice moc 40% Strašně moc Strašně moc 30% Nemnoho Nemnoho 15% Vůbec Vůbec 15%

Úvod »Dezinfekce vody, UV lampy » UV lampy série UVC Lighting

UV lampy série UVC Lighting

Řadit podle 
Výrobce 

Svým výkonem vyhoví pro instalaci na vstupu do

cena: 2 400 Kč


 


 

Pokud jste v naší aktuální nabídce nenašli vhodný aparát nebo si nejste jisti s jeho výběrem, neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Rádi Vám poradíme jak optimálně vyřešit Váš problém.

 


UV lampy série UVC Lighting, všeobecný popis

UV lampy jsou určené k odstranění bakterií, cyst a virů z vody pomocí ultrafialového záření.

Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu.

UV záření o vlnové délce cca 254 nm poškozuje strukturu molekuly DNA těchto mikroorganizmů a tak jim znemožňuje se rozmnožovat. Zároveň však nevnáší žádné změny do chemického obsahu vody, nevytváří vedlejší produkty.

UV lampa (zářič) je zasunuta do trubky z křemenného skla a tento celek je umístěn v kovovém reaktoru (obvykle vyroben z nerez oceli), který zabraňuje úniku ultrafialového záření. Tak je zařízení za provozu bezpečné a neškodné pro své okolí. Jedná se o ekologický, snadný, levný a moderní způsob dezinfekce. Životnost UV zářiče je cca 1 rok při nepřetržitém provozu (podrobnosti viz popis jednotlivých produktů). Na blížící se konec životnosti je obsluha upozorněna akustickým signálem.


Spolehlivost v provozu

Kromě vlastního reaktoru je dalším dílem sestavy napájecí zdroj s řídící elektronikou. Modul elektroniky sleduje dobu provozu UV zářiče. Na konci doby garantovaného výkonu UV zářiče (konec životnosti) je obsluha upozorněna akustickým signálem na nutnost výměny zářivky (UV zářiče).

Tím je zajištěn bezpečný a spolehlivý provoz UV zařízení po celou dobu životnosti zářiče, neboť například jediná kolonie bakterií Escherichia Coli stačí ke vzniku nemoci.

UV lampa se montuje na "vstup" vody do domu nebo bytu (pokud je součástí úpravny vody, montuje se vždy za vlastní úpravnu, jako poslední stupeň úpravy vody). Tím je zaručena desinfekce vody v celém objektu. Při montáži a provozu zařízení dle průvodní dokumentace, případně upřesnění prodejce, montážního technika je účinnost likvidace bakterií 99,9%.

 

Požadavky na vstupní vodu

Kvalita vstupní vody je velmi důležitá pro optimální funkčnost UV lampy. Pro zajištění dlouhodobého a spolehlivého fungování doporučujeme následující obsah látek ve vodě:

  • železo               < 0,3 mg/l
  • tvrdost               < 120 mg/l  (1,2 mmol/l, 6,7 dH), jinak nutno vodu změkčit
  • zákal                 < 1 ZF(n)
  • mangan             < 0,05 mg/l
  • tanin                 < 0,1 mg/l
  • prostupnost UV  > 75%

UV lampy UVC Lighting jsou zárukou jistoty a spolehlivosti provozu, vyplývající z dlouholeté celosvětové zkušenosti v oblasti dezinfekce vody.

Jednotlivé modely UV lamp se liší maximálním průtokem, tj. průtokem, při němž ještě mohou zajistit intenzitu ozařování vody 40 mJ/cm2, vyžadovanou normou pro pitnou vodu.

Výrobce: UVC Lighting (Taiwan)